Tip na rodinný darček

Autor: Eva Kubaščíková | 7.12.2014 o 16:32 | (upravené 7.12.2014 o 16:43) Karma článku: 4,23 | Prečítané:  692x

V sobotu bol jeden z tých vzácnych večerov, sedím s rodičmi pri vínku, telka vypnutá, telefóny odložené a naši spomínajú, čo všetko sme my, ich deti, v detstve postvárali. V škôlke som sa vraj všemožne vyhýbala spánku a radšej plánovala kariéru kúzelníčky. Moje detské kúzla boli ľahko prekuknuteľné, ale všetci poslušne vykonávali pokyny a tvárili sa na konci prekvapene, aby mi nekazili radosť. Počúvam tieto perličky a výborne sa bavím. Keď prechádzajú na spomienky z vlastných detstiev, väčšina príhod je pre mňa neuveriteľná, bodaj by nie, keď kravy a králikov poznám viac z kníh ako zo zažitia. “Mala by som si robiť poznámky, aby som nič z toho nezabudla a mohla raz porozprávať vlastným deťom”, napadne mi.  A vtedy skrsol nápad vytvoriť zápisník s takýmito udalosťami, kroniku, ktorá uchová spomienky pre budúce generácie.

Na druhý deň sa hneď vyberiem do papiernictva, potrebujem veľký karisblok, euroobaly, papiere, a farbičky. Byt sa na chvíľu premení na kreatívnu dielňu, papiere a ceruzky sú po pár hodinách všade okrem záchodu. Chýba lepidlo, druhá návšteva papiernictva. Chcelo by to fotky, tretia návšteva. Fotky majú zlý formát, domov opraviť, štvrtá návšteva. Nadšenie pomaly vyprchá, ale našťastie som skoro hotová, po prestávke doladím detaily a hurá, hotovo.

Tu je ukážka výsledku:

Kronika bude ležať pod vianočným stromčekom s nasledujúcim listom:

Nazdar Kubaščíkovci,
napapaní? Darčeky rozbalené?
Musím uznať, že ste tento rok výnimočne poslúchali, a tak mám pre vás ešte jeden špeciálny darček. Nie, Peter, žiadne autíčko. Ani bábiku, Lenka. Niečo lepšie. Tu sú nápovedy, môžete hádať:

  • je to určené pre každého
  • potrebujete k tomu perá a pastelky
  • môžete sa v tom vyblázniť
  • čím viac času tomu venujete, tým to bude cennejšie
  • čím to bude staršie, tým to bude vzácnejšie

Hmm, kto uhádne?
Áno, je to vaša budúca kronika. Chcem, aby ste si do nej písali/kreslili/čmárali čokoľvek vám napadne, lebo o 20 rokov budú všetky takéto výtvory vzácne. Pár strán som pre vás rozpracoval, dúfam, že ich spoločnými silami dokončíte a užijete si tak veľa zábavy spomínaním na pekné chvíle.
Jessica, tvoj tato je zábudlivý, a preto bude tvojou úlohou ho občas (jemne!) poťahať za vlasy a pošuškať do ucha: “Tato poďme kresliť.”
Lenka, ty upieraj naliehavo okále na rodičov, aby zdokumentovali oslavu tvojich prvých narodenín, priestor je pripravený na predposlednej strane.
Evku menujem svojou hovorkyňou v tejto rodine, preto ju poslúchajte a občas odmeňte vzorné plnenie tejto zodpovednej úlohy čokoládou.
Váš Ježiško

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?